A A A K K K
для людей із порушенням зору
Великобийганська громада
Закарпатська область, Берегівський район

Про встановлення розміру ставки туристичного збору на території Великобийганської сільської ради

Дата: 22.07.2022 14:04
Кількість переглядів: 408

 

УКРАЇНА
ВЕЛИКОБИЙГАНСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА БЕРЕГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ 

Р І Ш Е Н Н Я

Двадцять третьої сесії VIIІ–го скликання

Від 29 червня 2022 року № 921                                                        с. Велика Бийгань

Про встановлення розміру ставки 
туристичного збору на території 
Великобийганської сільської ради 

Відповідно до Податкового кодексу України, cт. 64 Бюджетного кодексу України, Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», враховуючи рекомендації постійної комісії з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва, керуючись п. 24 ч. 1 ст. 26, ч. 1 ст. 59, ч. 1 ст. 69 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Великобийганська сільська рада 
                                                               ВИРІШИЛА

1. Встановити з 01.01.2023 року ставку туристичного збору за кожну добу тимчасового розміщення особи у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом 268.5.1 пункту 268.5 статті 268 Податкового кодексу України у розмірі 0,5 відсотка - для внутрішнього туризму та 0,5 відсотків - для в’їзного туризму від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення, визначивши його елементи згідно додатку до цього рішення.    
2. Вважати таким, що втратило чинність з 01.01.2023 року рішення 11 сесії Великобийганської сільської ради 8-го скликання від 13.07.2021 року         № 408 “Про встановлення місцевих податків і зборів на території Великобийганської сільської ради”.
3. Відділу економіки та правового забезпечення Великобийганської сільської ради оприлюднити рішення на сайті Великобийганської сільської ради www.velyka-byigan-rada.gov.ua.
4. Контроль за повнотою та своєчасністю перерахування податку до бюджету Великобийганської територіальної громади здійснює Головне управління ДПС у Закарпатській області.
5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва.

 

 

Сільський голова                                                                       Ганна НОДЬ
                                                                                         
 
Додаток 1
до рішення двадцять третьої сесії 
VIII-го скликання 
Великобийганської сільської ради 
 від 29 червня 2022 № 921

Елементи туристичного збору

1.Туристичний збір - це місцевий збір, кошти від якого зараховуються до місцевого бюджету.
Внутрішній туризм для цілей розділу XII “Податок на майно” Податкового кодексу України - переміщення в межах території України громадян України та/або осіб, які постійно проживають на території України, в пізнавальних, професійно-ділових чи інших цілях.
В’їзний туризм для цілей розділу XII “Податок на майно” Податкового кодексу України - прибуття на територію України та/або переміщення в межах території України осіб, які постійно не проживають на території України, в пізнавальних, професійно-ділових чи інших цілях. 
    
2. Платники збору
Платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє рішення  Великобийганської сільської ради про встановлення туристичного збору, та тимчасово розміщуються у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом 268.5.1 пункту 268.5 статті 268 Податкового кодексу України.
    
3. Ставка збору
Ставка туристичного збору встановлюється за рішенням Великобийганської сільської ради за кожну добу тимчасового розміщення особи у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом 268.5.1 пункту 268.5 статті 268 Податкового кодексу України, у розмірі 0,5 відсотка - для внутрішнього туризму та 0,5 відсотків - для в’їзного туризму від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення. 

 

4. База справляння збору

Базою справляння збору є загальна кількість діб тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом 268.5.1 пункту 268.5 статті 268 Податкового кодексу України.

 

5. Податкові агенти та місця проживання (ночівлі)
Згідно рішення Великобийганської сільської ради справляння збору може здійснюватися з тимчасового розміщення у таких місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом 268.5.1 пункту 268.5 статті 268 Податкового кодексу України:
    а) готелі, кемпінги, мотелі, гуртожитки для приїжджих, хостели, будинки відпочинку, туристичні бази, гірські притулки, табори для відпочинку, пансіонати та інші заклади готельного типу, санаторно-курортні заклади;
    б) житловий будинок, прибудова до житлового будинку, квартира, котедж, кімната, садовий будинок, дачний будинок, будь-які інші об’єкти, що використовуються для тимчасового проживання (ночівлі).
Згідно рішення Великобийганської сільської ради справляння збору може здійснюватися такими податковими агентами, визначеними підпунктом 268.5.2 пункту 268.5 статті 268 Податкового кодексу України:
  а) юридичними особами, філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами юридичних осіб згідно з підпунктом 268.7.2 пункту 268.7 статті 268 Податкового кодексу України, фізичними особами - підприємцями, які надають послуги з тимчасового розміщення осіб у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом 268.5.1 пункту 268.5  статті 268 Податкового кодексу України ;
    б) квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб з метою їх тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом "б" підпункту 268.5.1 пункту 268.5 статті 268 Податкового кодексу України, що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;
    в) юридичними особами, які уповноважуються Великобийганською сільською радою, справляти збір на умовах договору, укладеного з відповідною радою.
Перелік податкових агентів та інформація про них розміщується та оприлюднюється на офіційному порталі Великобийганської сільської ради.


6. Особливості справляння збору
Особливості справляння збору визначаються підпунктами 268.6.1 - 268.6.3 пункту 268.6 статті 268 Податкового кодексу України.


7. Порядок сплати збору
Збір сплачується відповідно до пункту 268.7 статті 268 Податкового кодексу України.


8. Податковий період
Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.

 

Сільський голова                                                                                      Ганна НОДЬ


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора