Щодо правил та порядку проживання та перебування у 5-кілометровій прикордонній смузі

Дата: 29.01.2024 12:19

22 січня 2024 року відбулася робоча нарада щодо правил та порядку проживання та перебування у 5-кілометровій прикордонній смузі за участю спеціалістів Великобийганської сільської ради, прикордонної служби, представника лісового господарства, представника Закарпатського обласного Держгеокадастру та старост населених пунктів Великобийганської сільської ради. На підставі Постанови Кабінету Міністрів України № 1147 «Про прикордонний режим», яка набула чинності 7 грудня 2023 року, разом з представниками робочої групи було визначено 5-кілометрову прикордонну смугу у Великобийганській громаді, яка включає в цілому села: Велика Бийгань, Мала Бийгань, Дийда, Астей, Мочола та Гуняді.
Мешканці цих населених пунктів повинні звернутися до Мукачівської прикордонної служби чи Чопської прикордонної служби із заявою та копією паспорту та реєстрації місця проживання для отримання відповідного дозволу. Заяви можна подати особисто, відправити засобами поштового зв’язку або на електронну пошту прикордонної служби.

ВАЖЛИВО ЗНАТИ:
Працівники Великобийганської сільської ради та старости населених пунктів громади, при необхідності, допоможуть усім мешканцям подати заяви для отримання відповідного дозволу.

Az 5 km-es  határmeni sáv szabályairól és annak rendjéről tartott munka megbeszélést, a Nagybégányi Községi Tanács szakemeberei, a határőrség, erdészet, megyei földhivatal, falusi előljárók részvételével. A 1147-es Kormányrendelet alapján, mely 2023 december 7.-én lépett életbe, szakembrekkel közösen kijelöltük a Nagybégányi Kistérségben az 5 km-es határmenti sávot, melybe kistérségünkből: Nagybégány, Kisbégány, Déda, Asztély, Macsola és Hunyadi község esik bele.
Ezen települések lakosai engedélyel kell, hogy forduljanak a Munkácsi vagy Csapi Határőrséghez, kérelem és személy igazolvány, lakcím igazolás másolatával. A kérelmeket: személyesen, postai uton, vagy szkennelten a határőrség gmail címére elküldve lehet megigényelni.

FONTOS TUDNI:
A települési előljárók és a Községi Tanács, minden helyi lakosának segít ezen kérelmek beadásában.