Великобийганська громада
Закарпатська область, Берегівський район

Як родинам полонених та зниклих безвісти вберегтися від шахраїв

Дата: 22.05.2025 14:49
Кількість переглядів: 8

Фото без опису

Зловмисники в соцмережах відстежують публічні повідомлення людей, які шукають інформацію про близьких, які перебувають у неволі. Шахраї використовують їхній вразливий емоційний стан та виманюють особисті дані.

Зокрема, видаючи себе за волонтерів, журналістів, представників державних органів або навіть країни-агресорки, аферисти обіцяють організувати телефонну розмову, надати інформацію про місцезнаходження близької людини або сприяти її звільненню.

Під виглядом допомоги шахраї намагаються дізнатися конфіденційну інформацію: персональні дані військовослужбовців (ПІБ, підрозділ, звання, статус), банківські реквізити, а також просять надіслати фото документів та інші особисті дані.


Рекомендації для громадян щодо захисту від шахраїв
* Перевіряйте джерела інформації. Завжди уточнюйте, хто саме пропонує допомогу.

* Використовуйте лише офіційні ресурси, зокрема сайти державних органів або перевірені організації, які займаються питаннями звільнення військовополонених.

* Захищайте особисті дані. Не передавайте конфіденційну інформацію незнайомцям, уникайте розкриття персональних даних у соціальних мережах, навіть у приватних повідомленнях.

*  Будьте обачними з підозрілими пропозиціями. Остерігайтеся фінансових запитів, пов’язаних зі звільненням чи пошуком зниклих осіб. Державні органи та офіційні волонтерські організації не стягують оплату за інформацію чи допомогу.

* Звертайтеся до правоохоронних органів. У разі підозри на шахрайство звертайтеся до Кіберполіції за посиланням.

Додатково ознайомитись із інформацією про те, як допомогти родинам військовополонених і зниклих безвісти, а також журналістам, службовцям та всім громадянам розпізнавати шахрайські дії та ефективно їм протидіяти в умовах воєнного стану можно в даній брошурі.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора